Historie společnosti Cetelem

Vybíráme-li si konkrétní úvěrový produkt, měli bychom hledět také na jistoty spojené s jeho poskytovatelem. Tedy hlavně na to, jaká je samotné historie poskytovatele, nebo jaké je jeho zázemí.

Podívejme se proto na jednoho z těch předních, kterým je společnost Cetelem. Ta rozhodně nepatří mezi žádné nováčky našeho trhu. To popisuje nejenom samotná historie, na kterou se za chvíli podíváme. Ukázkou dobrých a zajímavých služeb je i seznam všech produktů, které jsou k dispozici. Nejsou to jenom ty úvěrové z oblasti účelových a neúčelových půjček. Jsou to jak hypotéky, tak i oblíbené pojistné produkty.

Kdy byla společnost Cetelem založena?

Nyní se pojďme podívat už na konkrétní historii této společnosti. Ta se v naší zemi začala psát už v roce 1996, kdy byla společnost založena. A to jako tuzemská akciová společnost. Vše trvalo až do současného roku, tedy do roku 2015. To dochází ve struktuře a charakteru tohoto poskytovatele k zásadní změně. Cetelem totiž nebude jenom známým nebankovním poskytovatel, jelikož vzhledem ke svému zázemí začne své úvěrové produkty nabízet pod bankovní licencí. To logicky vede k jedinému, a to především ke zkvalitnění nabízených služeb, stejně jako k lepším podmínkám, které mohou být spojeny třeba výhodností.

Na webu cetelem.cz se dozvíte, kdo za firmou stojí

Právě získaná bankovní licence je pro společnost jedním z největších úspěchů poslední doby. Důvodem udělení je jistě to, že za poskytovatelem stojí známá francouzská banka s názvem BNP Paribas Personal Finance SA. Právě ta zajistila, že jak úvěry nabízené v prodejnách obchodních partnerů, tak i úvěry nabízení na webu cetelem.cz budou spojeny právě s jistotami, které se od bankovní licence odvíjejí. Mezi oblast, na které to jako klienti pocítíme nejvíce, jsou jistě výhodné úrokové sazby, stejně jako to bude jistota také férových a zcela transparentních podmínek.