Kalkulačka mzdy vám řekne, kolik vyděláváte. A je lepší výplata na účet nebo hotovost?

Nezaměstnanost je dnes na úplném minimu a kdo chce, ten dnes má práci. Ta je samozřejmě velmi důležitá z toho důvodu, že díky ní má člověk peníze na běžné potřeby, které jsou součástí jeho života. To, kolik člověk vydělá, je ovlivněno různými věcmi. Může se jednat třeba o typ práce, kvalifikaci, nebo délku pracovní doby. Co se mzdou také souvisí, to je její vyplácení. Je lepší zaslání na účet, nebo hotovost? Podívejme se na pro a proti u obou možností.

Kalkulačka mzdy vám ukáže, kolik dostanete. Kdy chtít peníze na účet?

Dnes se výplata peněz na účet řadí mezi nejpopulárnější možnosti. Většina zaměstnavatelů tuto možnost volí proto, že je administrativně jednodušší. Jde o dobrou volbu také v případě, kdy máte řadu plateb, které také platíte z účtu. Nemusíte tak chodit do banky, jelikož peníze ze svého účtu pošlete dál. To, kolik máte dostat, vám může říci kalkulačka mzdy. Dále při výčtu pozitiv nezapomínejme na to, že v případě žádosti o půjčky obvykle stačí doložit výpis z účtu. Když na něm bude jasně viditelná mzda, obejdete se bez jakýchkoliv potvrzení. A jaké je možné negativum? Převod nějaký ten den trvá. Když vyjde svátek na začátek nebo konec víkendu, může se vaše mzda zdržet i o několik dní.

Kdy je lepší, aby byla čistá mzda vyplácena jako hotovost?

Nyní se podívejme na druhou možnost. Hotovost přijde primárně vhod tomu, kdo nemá vlastní účet, nebo ho má, ale například obstavený exekutorem, nebo jinou institucí. V takovém případě je rozhodně lepší, aby byla čistá mzda vyplácena hotově. Důvodem pro hotovost je také situace, kdy člověk platí většinu plateb v této formě. Nemusí tak řešit výběry v bankomatech nebo na pobočkách. Výhodou je samozřejmě i to, že mzda bude ve výplatní termín vždy připravena u zaměstnavatele, bez nutnosti čekat na realizaci převodu. A co je negativem? Riziko držení většího obnosu v hotovosti.