Je lepší bankovní nebo nebankovní půjčka?

Pokud vybíráme půjčku, hledíme samozřejmě na celou řadu různých parametrů. Podívejme se tedy proto na to, zda je lepší zvolit raději bankovní, nebo nebankovní segment úvěrových produktů.

Pokud si obě možností blíže představíme, tak je jasné, že bankovní půjčku dnes nabízejí jenom banky. Těch je na našem trhu několik desítek a tak je z čeho vybírat. Naopak tu nebankovní můžeme získat jak od soukromých společností, tak je v této oblasti stále zajímavější možnost využít peněz třeba od soukromých investorů. I to dnes řada klientů vyhledává.

Čím se pyšní bankovní půjčka?

Pojďme tedy na první možnost, kterou je bankovní půjčka. Pokud ta něčím nadchne, tak to jsou hlavně úrokové sazby. Ty se totiž drží v oblasti půjček na nejnižších hodnotách. Tím ale výhody nekončí, jelikož stejně tak se není třeba bát poplatků, nebo různých méně férových postupů. Bankovní půjčka bývá mnohdy plně transparentní. Drobným negativem ale zůstává to, že je třeba myslet především na to, že z hlediska schvalování může být proces poměrně náročný. Je totiž třeba doložit celou řadu potřebných a důležitých věcí. Třeba příjem, nebo také výpisy z registrů, ale i řadu dalších věcí, jako jsou naše aktuální osobní nebo rodinné výdaje.

Oblíbená půjčka bez doložení příjmu je k dispozici v segmentu nebankovním

Pokud začneme hlavními pozitivy, rozhodně musíme říci, že je to celková jednoduchost získání, která nás čeká u nebankovních společností. Příkladem může být to, že existuje třeba půjčka bez doložení příjmu. Stejně tak ale nemusíme být prověřováni v bankovních a nebankovních registrech, stejně jako nemusí být ověřována naše bonita. Drobným negativem ale stále zůstávají úrokové sazby. Právě nebankovní segment je má v tomto případě vysoké. Jsou samozřejmě ale i výjimky a tak je dobré správně vybírat. A máme z čeho, jelikož různých poskytovatelů je na několik stovek.