Jaké dluhy lze prostřednictvím insolvence eliminovat?

Víte, co je insolvence? Je to cesta, v rámci které se lze celkem jednoduše a elegantně zbavit svých závazků. Podívejme se proto na to, jaké konkrétní dluhy lze v rámci insolvence vlastně eliminovat.
Nejprve se podívejme na to, v jaké mohou být výši. Zde není nijak výslovně uvedena maximální výše, a tak není problém řešit jak ty menší, tak i ty skutečně vysoké, které na první pohled přesahují vaše možnosti. Pokud využijete nástroj, kterým je kalkulačka insolvence, lze získat informace konkrétnější. Co v rámci obecných informací o dluzích musíme říci, to je rozhodně fakt, že minimální počet věřitelů jsou dva a u obou musí být vaše závazky již po splatnosti.

To hlavní, co insolvence vyřeší, jsou dluhy osobní

Na ně je také celé oddlužení zaměřeno. V takovém případě se tedy jedná o dluhy, které vznikly v souvislosti s vaším běžným životem. Jejich charakter i důvod je také popisován v samotné žádosti na soud. Ten následně zajišťuje i sledování insolvence a to, zda je splácíte tak, jak máte. Dodat je však nutné i to, že insolvence dokáže v některých případech vyřešit i dluhy podnikatelské. Zde je nutné postupovat podle konkrétních pravidel, která vyžadují nejprve vyřešit dluhy z podnikání standardní cestou, a teprve poté, když nejsou závazky uhrazeny a jsou převedeny na konkrétního živnostníka, využít k řešení tento postup.

Insolvence fyzických osob je zaměřena na dluhy neúmyslné

Pozor také na jednu důležitou podmínku, která uvádí, že je možné řešit jenom dluhy neúmyslné. Jinak vás registr dlužníků insolvence nezapíše, což znamená, že soud vaši žádost nepovolí. Je tedy nutné prokázat, že jste se nezadlužovali záměrně. Ve většině případů by to však neměl být problém. S tímto souvisí také informace o tom, že insolvence fyzických osob se může zaměřit na vaše dluhy jenom jednou v životě. Podruhé už o tuto výhodnou možnost eliminace vašich závazků žádat nejde.